Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
21.10.2017
PLATBA KARTOU nyní nově v našem e-shopu!
Jako jedno z mála online-zahradnictví nabízíme možnost platby kartou! číst celé
23.11.2016
Naše výpěstky bez Roundupu!
Všechny naše stromky a keře byly vypěstovány bez použití glyfosárů (Roundup, Touchdown...). Od 1. ledna 2019 ukončen prodej herbicidů obsahující glyf... číst celé
Zobrazit všechny novinky

sledujte nás

facebook-instagram-

výsadba stromkůVýsadba stromků

1. Před samotnou výsadbou je důležité vždy stromek namočit na 24-48 hodin do vody, případně vody+lignohumát (dle dávkování).

2. Příprava jámy spočívá v tom, že si oddělíme jednotlivé vrstvy půdy na dvě hromady – ornici a spodinu. Při následném sázení budeme zeminu zasypávat v opačném poředí, aby se dostala úrodná ornice ke kořenům . Rozměry jámy není nutné přesně dodržovat, obecně platí že jáma by měla být dvojnásobkem velikosti kořenů.

3. Nyní již uplynulo minimálně 24 hodin a můžeme vysazovat :) Pokud sázíme ke kůlu zatlučeme ho jako první, abychom následně nepoškodily kořeny. Umístíme stromek a přihrneme kořeny ornicí. Během přihrnování je vhodně stromkem potřásat, tím vytěsníme vzduch a rovnoměrně vyplníme prostor mezi kořeny. Důležité je dbát na to, aby zůstalo místo očkování “kolínko“ 5 cm nad úrovní terénu ( můžeme si pomoct latí umístěnou napříč jámy v ůrovni terénu). Nyní stromek vydatně zalijeme a dosypeme zeminou (spodina).

4. Podzimní výsadbu zakončíme tak, že si vytvoříme misku na zalévání, zálivku během 14 dní zopakujeme (dle počasí) a před příchodem zimy půdu nakopčíme (obr.4).

Při jarní výsadbě vytvoříme pouze misku a stromek během roku pravidelně zaléváme. Zejména v prvním roce po výsadbě platí že více je lépe.

 

Řez po výsadbě

5. Řez provádíme vždy po výsadbě i pokud sázíme na podzim. Při podzimním řezu snížíme plochu pro odpar vody a stromek tak lépe snese případné zimní větry.

Stromky můžeme rozdělit do dvou kategorií, ty s korunkou A+

a špičáky někdy teké označovány jako stromek s obrostem, nepravidelným obrostem, nebo jednoletý výpěstek tedy A-.

(obr. A+)U Stromku s korunkou provedeme výchovný řez tak že zakrátíme všechny větve o jednu třetinu až polovinu tak, aby byla korunka rovnoměrná a terminální (středový) výhon vyšší o cca 20cm.

(obr. A-) Stromek s nepravidelně rozmístěnými větvemi zakrátíme ve výšce 1m a nevhodné větve odstaníme.

výsadba ovocných stromků

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz